Sık Sorulan Sorular?

Sık Sorulan Sorular?

Aklınıza takılabileceğini ve merak edeceğinizi düşündüğümüz soruları burada bir araya getirmeye çalıştık. Burada cevabını bulamadığınız soruları lütfen İLETİŞİM sayfamızdan bize yazınız. Hem sizin sorunuz cevaplanacaktır, hem de bu sayfaya eklenecektir. Sorularınızı cevaplandırmak, cevaplandırırken de şüphelerinizi gidermek bizim görevimizdir. Lütfen çekinmeyiniz.
 
Ürünlerimiz Neden Bu Dadar Ucuz ?
Bugün, ALKU Prodüksiyon Matbaa, Reklam ve Bilişim Hizmetleri; Ankara ve İstanbul Ofisleri dışında Türkiye, Azerbaycan, Fransa, Kazakistan, KKTC, Romanya ve Yunanistan olmak üzere toplam 140 bayii/ajans/matbaa ile hizmet vermektedir.  www.alku.com.tr, www.matbaamiz.com, www.matbaamiz.net, www.matbaamiz.org,  www.enucuzdavetiye.com,  www.secimmalzemeleri.com internet sitelerimiz üzerinden gelen siparişler bir havuzda toplanmaktadır. Aynı türden birçok iş bir araya getirilerek aynı anda baskıya girilmektedir.
Bu yolla hem işçilik, hem malzeme, hem de zamandan kazanılarak maliyetler aşağı çekilmektedir. Maliyetlerdeki bu avantajı müşteri lehine kullanılarak fiyatlarımızı aşağı çekmekteyiz.
 
Nasıl Baskı Yapılıyor ?
İşleriniz dört renkli ofset makinelerde, trigromi baskı tekniği ile fotoğraf kalitesinde baskı basılmaktadır.
 
Selefon Nedir ?
Kâğıdın üzerine özel bir teknikle uygulanan şeffaf, plastik bir kaplamadır. Parlak, mat, lens v.b. çeşitleri vardır. Selefon kaplanan yüzey ıslanmaz, kirlenmez. İşlerinizi daha çekici gösterir.
 
Kendi Tasarımlarımı Basabilirmisiniz ?
Tabii ki kendi tasarımınızı basabiliriz, ama baskıya uygun olması şartıyla. Baskı için CorelDRAW kullanıyoruz. Corel haricinde, JPEG, TIFF, PDF, PSD, AI gibi formatlarda da gönderebilirsiniz.
 
Siparişim Ne Zaman Onaylanır ?
İletişim adreslerimizden birine kendi bilgilerinizi ayrıntılı olarak; Ürüne ait ayrıntılı bilgiler, fotoğraflar, iletişim bilgilerinizi bildirmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler bize ulaştıktan sonra alternatifli bir-kaç tasarım çalışması size gönderilir. Size gönderilen taslağı onayladığınızı ve ödeme şekli için tercihinizi yazılı olarak e-posta ile bize bildirdiğinizde siparişiniz onaylanmış olur.
 
Siparişim Elime Nasıl Ulaşacak ?
Onayladığınız taslak çalışma, baskı sonrası Anlaşmalı Kargo ile adresinize gönderilir. Kargoya verilen ürünlerinize ait Kargo Takip Numarası size e-posta veya SMS ile bildirilir. Bu numara ile ilgili kargonun internet adresinden kargonuzu online olarak takip edebilirsiniz. 

Fiyatlarımıza Neler Dahil ? 
Fiyatlarımıza tasarım, baskı ve tüm işçilik ücretleri DAHİL’dir.