Hatasız Grafik

Hatasız Grafik

MATBAA VE REKLAM AJANSLARI İÇİN ÖNEMLİ UYARI

Bayi olarak çalışan müşterilerimiz; gönderdiğiniz işlerin hatasız ve hızlı olmasını istiyorsanız, aşağıdaki uyarıları LÜTFEN dikkate alınız.

1- Ödemesi yapılmayan işler baskıya alınmaz.

2- Tasarım için CorelDRAW kullanıyorsanız X4 veya daha düşük versiyonlarda gönderiniz. CorelDRAW dışında bir program kullanıyorsanız işinizi yüksek çözünürlükte ve JPEG, TIFF yada PDF olarak gönderiniz.

3- Göndereceğiniz işlerin ölçüsünü fiyat listesindeki ölçüleri dikkate alarak düzenleyiniz, kenarlarda güvenli alan bırakınız. Kesilmesini istemediğiniz resim veya yazıları kenarlardan 4’er mm içeride çalışınız. 

4- Özellikle kartvizitlerde, kartvizit ebadından büyük işlerde 0,5 mm kalınlığında ve kırmızı renkli çerçeve ekleyiniz.

5- Yaptığınız grafik çalışmalarındaki Fountain, Lens, Effect Contour kullanmayınız. Kullanılıyor ise 300 dpi Bitmap yapıınız.

6- Grafiklerinizde kullanmış olduğunuz resimler kesinlikle CMYK renk modunda ve 300 dpi Bitmap olması gerekmektedir. (Resimlerin üzerinde herhangi bir değişiklik yapıldığında (dekupe, rötuş, kesme, biçme vs.) mutlaka convert to bitmaps menüsünden, cmyk bitmap yapılmalıdır.

7- Başka programlarda yapılmış işleri Coreldraw'a alırken renklerde farklılık olmaktadır. (RGB, Overprint vs.) Coreldraw programında renkleri veya resimleri tekrar düzenleyerek cmyk renk moduna getirmeniz gerekmektedir.

8- İşlerinizi bize gönderirken, son haliyle yazılarınızı mutlaka Convert ediniz. Aksi takdirde sizin kullandığınız fontlar bizdekiyle uyuşmaz ise değişebilir ve farklı bir yazı fontu çıkar.

9- Paragraf halinde yazıları COMBINE yap-mayınız.

10- Laklı, gofreli ve yaldızlı işlerinizde lak, yaldız, gofre olacak yerleri belirtmek için, kartın yanına çalışmayı kopyalayıp lak, yaldız, gofre olacak yerler kalacak şekilde diğer yazı ve nesneleri siliniz. Yada nerelerin lak, yaldız, gofre olacağını yanına yazı ile belirtiniz.

11- Çalışmalarınızın altına kesinlikle ürün kodunu ve sayısını belirtmeniz gereklidir. Aksi takdirde işiniz baskıya alınmaz.

12- Ekran görüntüsünde RGB renk formatı kullanılmaktadır, baskıda ise 4 renk CMYK renk formatı kullanılmaktadır. Bu yüzden ekran görüntüsündeki renk ile baskı rengi arasında %10 ile %20 arası ton farklılıkları olabilir.

13- Ürünlerimizde adetler ve ebatlar %1 ile %5 arası fire verebilir.